Začátek ligy 1. a 2. kolo

05.01.2011 19:02

V prvním kole na Pražský led přicestoval tým HC VoodooEYE, schdodou okolností soupeř králů při sérii o třetí místo, týmy se už docela znali a  tak si dali "repete", čtvrtý zápas těchto dvou týmů za necelé dva týmy. Kouč Metaliza nasadil na první ligový zápas slabšího brankáře  Michala Hejdu a tento krok možná rozhodl celý zápas, první třetina se odehrávala v duchu veřejného bruslení až na pár přesilovek se 4771 diváků nemělo na co koukat, až v druhé periodě se hned po 26 vteřinách prosadil hostující Martin Nový a hned po minutě na něj navázal Bruce Griffin, po dvou slepených brankách byli domácí hráči velice zmatení a bylo to vidět i na jejich hře po vyloučení domácího Maljamakiho se v přesilové hře prosadil Matěj Krejčíř a zvýšil na 0:3 pro hosty po tomto gólu domácí brankářská jednička Jeun-Luc Richard rozzlobeně zlomil hůl o brankovou konstrukci a s vyčítavým pohledem směrem na obránce odbruslil na střídačku to bylo jasné gesto pro druhého brankáře Tima Akessona který si okmanžitě nasadil masku a vydal se na hřiště rozcvičit. Hned po 22 vteřinách domácí poprvé v sezóně udeřili Vilho Maljamaki se rozjel od modré a zastavil se až u zadního mantinelu s radostnými móresi. Poté domácí nevyužili tři přesilové hry až v čase 39:44 si Cameron Newman krásně najel do volného prostoru kde ho našel pohotovou přihrávkou David Hampl a prostřelil vše co mu stálo v cestě a snížil tak na rozdíl jediné branky 2:3 pro hosty. Do třetí třetiny jakoby všichni hráči nastoupili omráčení hra neměla tempo a až na pár šancí se podobala začátku utkání až do 56 minuty kdy čtrtý gól hostů vstřelil Heřman Přibyl a poté se už zápas pouze dohrával králové viděli že už nic nezmění na výsledku a hostům tento stav také vyhovoval. HC PRAGUE KINGS  -  HC VoodooEYE 2:4 ,Střely- 26:25,Vyloučení- 6:6,Využití- 1:1,Hvězdy - Michal Hejda, Jakub Bednařík, Hynek Soukup.

Střelec Prvního letošního gólu Vilho Maljamaki:

Na programu druhého kola byl souboj Králů s týmem Votroci Praha, kouč kubis chtěl po pondělním selhání bodovat, to bylo vidět i na stylu hry jeho svěřenců hned v druhé přesilovce se gólově prosadil David Hampl a o 6 minut později Pompejusz Roczen ve druhé třetině o sobě dali vědět i votroci gólem Michala Iglára na 1:2 poté přečkali králové oslabení a v následující přesilovce udeřil kanonýr Cameron Newman, druhá třetina se dohrála v poklidu a tak šla na řadu třetí třetina ve které Votroci pouze kosmeticky upravili skóre na 2:3 a tak v Pražském derby uspěli králové a připsali si první body v nové sezóně. Votroci Praha - HC PRAGUE KINGS 2:3 , Střely- 21:31, Vyloučení- 8:4, Využití- 0:2, Hvězdy - Kalvis Radzinš, David Hampl, Cameron Newman