9. a 10. kolo

21.01.2011 21:57

V devátém kole přijeli na led králů HC KOCOURI zápas od začátku nepostrádal náboj na obou stranách předváděli brankáři ve svatyních monstrózní výkony. První chybu udělal v přesilové hře brankář hostlů po akci domácího Davida Hampla který předal puk Cameronu Newmenovi který nekompromisně zavěsil puk pod horní výko brány 1:0. Po začátku druhé třetiny se králové ubránili těžkému oslabení, a po ni následovalo vyloučení hostujícího Josefa Váchy který pomohl svým vyloučením ke druhému gólu králů opět v přesilovce se po asistenci Villha Maljamakiho prosadil Pompejusz Roczen 2:0. Ve druhé minutě třetí třetiny opět oslabil svůj tým Josef Vácha a již po druhé zavinil přesilovkový gól domácích králů po druhé se trefil Cameron Newman 3:0. O dvě minuty později se probrali i hosté kteří pouze upravili skóre zásluhou Paivio Hakonena 3:1 a všechny tři body tak zůstali v Praze.

Hvězda zápasu Pražský kapitán David Hampl

V desátém kole tým králů odcestoval na led soupeřů pod názvem HC Zacofani zápas se od začátku nehrál ve velkém tempu až po první přestávce hosté přidali na tempu a z větší aktivity vyplynul první gól zápasu na 0:1 otevřel skóre zápasu Pompejusz Roczen ovšem hned po dvou minutách odpověděli domácí vyrovnávací branku vstřelil Guntis Svarans 1:1. Ve třetí periodě se králové ubránili dvoum oslabením a jednu početní výhodu nedokázali využít už to vypadlo že zápas dospěje do prodloužení při čemž v čase 59:42 rosvítil červené světlo za brankářem Richardem opět Guntis Svarans 2:1 tento gól zaskočil hráče v dresu králů natolik že nedokázali za zbývajících 18. vteřin nijak reagovat na výborný "finiš" domácích. Králové sehráli vyrovnané utkání bohužel 18. vteřin je dělilo od bodového zisku nakonec se vraceli do Prahy s prázdnou.