7. a 8. kolo

19.01.2011 16:36

Ve čtvrtek v sedmém kole přivítali králové na svém ledě tým * HC Sršni Březina * byl to souboj týmů z opačného konce tabulky zatím co králové se pevně drželi na prvním místě Sršni z Březiny bojovali mezi sestupujícími místy. Sršni tedy do zápasu vstupovali jako outsidři ale z jejich hry vyplývalo že do Prahy přijeli v celkem klidné náladě hned při prvním vylpoučení domácí Zahatňasnkého využili přesilovku konkrétně Guntars Ernestons 0:1. Domácí hned po inkasovaném gólu vyhráli buly a dvojice Finských útočníků pomocí krátkých přesných přihrávek došla až k hostujícímu brankářovi a tam už Hannu Mansikovi nedělalo problém trefit odkrytý prostor 1:1. Poté domácí přečkali oslabení a na začátku 13. minuty se prosadil další Finský útočník 2:1. Ve 23. minutě hosté vyrovnali zásluhou Martina Bartůňka , po dbou minutách jsme mohli vidět krásně sehranou přesilovku domácích která skončila zaslouženě gólem Pomoejusze Rocznena 3:2. Po vedoucím gólu se králové ubránili početní nevýhodě, ale již v druhé inkasovali za Sršně přidal svůj durhý gól Guntars Ernestons 3:3. Po inkasovaném gólu na 3:3  králové nehráli příliš přesvědčivě svěčili tím čtyři neúspěšné přesilovky za sebou ovšem v 50. minutě o sobě dal znovu vědět Pompejusz Roczen a zvýšil na 4:3 a to byl poslední zásah do skóre, a tak zápas nakonec skončil pro domácí tří bodovou odměnou a Sršni odjeli domu s prázdnou.

Vítězný gól si připsal Polský střelec P. Roczen

V pátek odjeli králové na sever čech konkrétně na led týmu HC Žlutí Gepardi Teplice byl to již druhý zápas se soupeřem z konce tabulky čekala se tedy místo vyrovnané hry spíše gólová smršť. Ale domácí Gepardi překvapili po vyloučení Silvio Kohlera využili přesilovku 1:0. Králové byli vyloženě zaskočeni a až v přestávce po první třetině se podařilo koučovi králů probudit své svěřence k ofenzivním akcím ale až v 36. minutě vyrovnal Hannu Mannsika 1:1 , po přestávce králové přečkali oslabení a hned po něm udeřil Viliam Zahatňanský 1:2 , poté králové nevyužili početní výhodu ale již v následující minutě navýšil na 1:3 Vilho Maljamaki a hned na něj navázal další Finský utočník v Pražském dresu svou druhou trefu přidal Hannu Mannsika, a v polovině 59. minuty upravil na konečný stav 1:5 opět Vilho Maljamaki. Cestou do Prahy bylo veselo po dalším "vyloupení" soupeřovi haly králové na špičce tabulky utekli o čtyři body druhému celku.