5. a 6. kolo

15.01.2011 17:36

V pátém kole přivítali králové na domácím ledě Plzeňský tým Škoda Plzeň který přijel v roli outsidra. Zápas začal poněkud zbrkle z pohledu domácích ovšem ve 4. minutě se nechal vyloučit Plzeňský Kermit Frederiksen a tím pomohl k prvnímu gólu zápasu početní výhodu využil krásnou sólo akcí P. Roczen 1:0. Na začátku 12. minuty hosté vyrovnali od modré propálil vše co mu stálo v cestě Tomáš Dubský 1:1 , po šesti minutách přislo další vyloučení Plzeňských Malin Dimitriu usedl na trestnou lavici kde ovšem nepobyl moc dlouho , protože hned po devíti vteřinách přesilovky se prosadil opět P. Roczen 2:1. Do druhé třetiny nastoupili hráči králů ve výborné náladě a bylo to vidět i na jejich hře v 26 minutě po ukázkové nahrávce B. Higginse skóroval David Hampl , hosté dlouho neotáleli a na konci 30. minuty snížili na 3:2 konkrétně Coliean Dunlop. Po dvou minutách domácí opět uskočili na rozdíl dvou gólů zásluhou Camerona Newmena 4:2. Hned po čtvrtém gólu neudržel nervy hostující Michal Jindra a snažil se vyprovokovat rvačku což se mu nepovedlo a rozhodčí mu udělili dvě minuty za hrubost z čehož vyplynul další gól z přesilové hry nekompromisního střelce Camerona Newmena 5:2, a v 36. minutě završil svůj hattrich Cameron Newman 6:2. Ve třetí třetině bylo vidět na výrazu Plzeňských že už se nezmůžou na obrat v zápase naopak Pražáci jako by dávali najevo " nám to nestačí " do 52. minuty se hrálo ve středním pásmu až na náhodnou střelu Viliema Zahatňanského která skončila v brance 7:2  ovšem poslední slovo v zápase měl Hannu Mansikka který uzavřel skóré dnešního zápasu na 8:2.

Střelec již letošního druhého hattricku Cameron Newman

V 6. kole jeli králové na led týmu Hajdano Ice Daemons ze začátku zápasu se nevedlo ani jednomu z týmů tři vyloučení domácích králové nedokázali potrestat ba naopak po třech oslabeních se ujali vedení 1:0 v 17. minutě skóroval Bernard Paleček. Ve druhé třetině jsme viděli přesilovky obou týmů které však nebyli úspěšné až v 29. minutě uprchl domácí obraně Pražský kanonýr Cameron Newman a vyrovnal na 1:1. Domácí dlouho nečekali a v 21. minutě se opět ujali vedení zásluhou Jaroslava Pálffyho 2:1. Hned po vedoucím gólu se nechal zbytečně vyloučit domácí Lubor Hrdina tentokrát už králové v přesilovce neváhali a další gól si připsal Cameron Newman 2:2. O tři minuty později nahodil puk na brankáře David Hampl svým kouskem ho tak překvapil až se mohl radovat z gólu na 2:3. Třetí třetina se odehrávala v duchu veřejného bruslení až na jednu přesilovku hostů nebylo na co koukat až do 51. minuty kdy Cameron Newman završil svůj letošní třetí hattrick a ukázal jek je platným hráčem pro svůj tým.

David Hampl rozhodl utkání za stavu 2:2