15. a 16. kolo

30.01.2011 15:30

V pořadu 15. kola přijel na Pražský led tým HC Arrakis. V první třetině se nepodařilo domácím králů nevyužít ani jednu ze čtyr přesilovek. Ve druhé třetině měli domácí k dispozici další dvě přesilovky ale ani v nich se jim nepodařilo skórovat. Ve třetí periodě se hosté opět ubránili početní nevýhodě a pár minut na to poprvé skórovali konkrétně Gabriel Konečný otevřel skóre necelou minutu na to dokázal odpovědět vyrovnávajícím gólem P. Roczen 1:1. V prodloužení nebylo nic k vidění kromě nevyužité přesilovky hostů.

Hvězda zápasu Jeun-Luc Richard (Úspěšnost 96,7%)

V 16. kole vyrazili králové na led pátého celku HC VoodooEYE, Pražský mančaft chtěl oplatit prohru z úvodu ligy 4:2. Na začátku třetiny se nechal vyloučit Toni Žburin ovšem jeho chybu spoluhráči odčinili. V 6. minutě otevřel skóre Finský matador Hannu Mansika 0:1. Ve 13. minutě fauloval domácí Hugo Uher při jeho absenci na ledě králové opět změnili skóre na 0:2 navyšoval Britský kanonýr v dresu králů Cameron Newmen. Druhá třetina byla odehrána ve znamení nevyužitých přesilovek. A ve třetí periodě si králové již zápas ohlídali a zaslouženě vyhráli 0:2 a domu odjeli s tříbodovou kořistí.